Na poziv UDB-V. Gomila i MZ Stijena, ministar Ministarstva za pitanja boraca i RVI u Vladi USK Almir Zulić, zajedno sa svojim pomoćnikom Muhamedom Memićem, prisustvovao je danas obilježavanju 34. godišnjice formiranja Prve stijenske čete TO Stijena.
Ovaj značajan datum ujedno se obilježava i kao Dan boraca-veterana te Dan mjesne zajednice Stijena, čime se odaje počast svim pripadnicima koji su dali doprinos u odbrani ovog područja tokom proteklih godina.
Program obilježavanja protekao je u dostojanstvenoj atmosferi, uz prisustvo brojnih zvanica, bivših boraca, članova porodica šehida i poginulih boraca, kao i građana. Tom prilikom istaknuta je važnost očuvanja sjećanja na formiranje Prve stijenske čete, koja je imala značajnu ulogu u organizaciji odbrane i očuvanju teritorije.
Ministar Zulić je u svom obraćanju naglasio da institucije vlasti moraju nastaviti pružati podršku boračkoj populaciji, te raditi na unapređenju njihovog statusa i životnih uslova.
Obilježavanje je završeno polaganjem cvijeća i odavanjem počasti svim poginulim borcima, uz poruku da se njihova žrtva nikada ne smije zaboraviti.


