Iranska novinska agencija objavila snimak napada na džamiju: “Ubili su troje ljudi”

Iranska agencija Mehr News objavila je snimku koja, kako tvrde, prikazuje posljedice jučerašnjeg američko-izraelskog napada na džamiju u gradu Zandžanu, jednom od važnijih šiitskih vjerskih središta u centralnom Iranu.

Prema navodima državne agencije ISNA, u napadu su poginule tri osobe, dok je više njih povrijeđeno.

Tekst se nastavlja ispod reklame

Na snimci se vidi velika materijalna šteta na zgradi džamije, uz razbacane krhotine i dim koji se diže iz kompleksa.

Iranska državna televizija IRNA objavila je da su pogođeni dijelovi kompleksa, pri čemu su uništene administrativne i kulturne zgrade, uključujući biblioteku i dvoranu za okupljanja.

POVEZANO

ZADNJE VIJESTI