Izrael izdao neobično upozorenje za Irance, traže od njih da ne putuju vozom: Je li to uvod u veliki napad SAD-a?

Izraelska vojska (IDF) izdala je neobično upozorenje za sve stanovnike Irana, a koje bi moglo biti uvod u veći američko-izraelski napad na infrastrukturu ove zemlje, a što je američki predsjednik Donald Trump i najavio.

U novom upozorenju IDF je izdao hitno upozorenje Irancima da ne putuju vozom preko Irana do večeras.

Tekst se nastavlja ispod reklame

“Poštovani građani, radi vaše sigurnosti, molimo vas da od ovog trenutka do 21:00 po iranskom vremenu, suzdržite se od korištenja i putovanja vozom preko Irana”, kaže u saopćenju glasnogovornik IDF-a, potpukovnik Kamal Penhasi, koji govori perzijski.

Poručio je kako bi prijevoz željeznicom mogao biti posebno opasan za stanovnike.

“Vaše prisustvo u vozovima i u blizini željezničkih pruga dovodi vaše živote u opasnost”, dodaje.

U ponedjeljak je ministar odbrane Israel Katz rekao da je IDF-u naloženo da nastavi punom snagom napadati nacionalnu infrastrukturu Irana.

Tekst se nastavlja ispod reklame

Podsjetimo, na konferenciji za medije na kojoj su bili i američki vojni zvaničnici, Donald Trump je rekao kako ultimatum za Teheran ističe u utorak navečer te da su od tada mogući veliki napadi na energetsku i drugu infrastrukturu ove zemlje.

“Svaki most će biti uništen, svaka elektrana bit će stavljena van pogona, gorjet će i eksplodirati. Potpuno rušenje će se dogoditi u periodu od četiri sata ako to želimo. Ne želimo da se to dogodi”, rekao je američki predsjednik.

POVEZANO

ZADNJE VIJESTI