Započeo program obilježavanja 34. godišnjice formiranja Armije RBIH: Vrijeme ponosa, slave i sjećanja

U Bihaću je danas započeo program obilježavanja 34. godišnjice formiranja Armija Republike Bosne i Hercegovine, uoči Dana Armije koji se obilježava 15. aprila…                                                                                                                                                      Program je započeo učenjem Fatihe, odavanjem počasti i polaganjem cvijeća na Centralnom spomen-obilježju „Humci“ i Katoličkom groblju u Bihaću. 

U okviru obilježavanja delegacije Organizacionog odbora obilaze  mezar dr. Irfana Ljubijankića, turbe majora Adila Bešića u Bihaću, te turbe generala Izeta Nanića u Bužimu. 

Tekst se nastavlja ispod reklame

Također u kasarni „Adil Bešić“ organiziran je „Dan otvorenih vrata“, u organizaciji 2. pješadijskog puka Oružanih snaga BiH. Centralni dio programa obuhvata i projekciju kratkog filma o formiranju Armije RBiH u multimedijalnoj sali Odjeljenja muzeja 2. pješadijskog puka. 

POVEZANO

ZADNJE VIJESTI