Visoke temperature, povećana potrošnja vode i sve niži vodostaji izvorišta stavljaju na iskušenje vodovodne sisteme širom Unsko-sanskog kantona.
Dok u Bihaću za sada nema najava redukcija, u pojedinim sredinama već su uvedene restriktivne mjere. Nadležni pozivaju građane na racionalnu potrošnju kako bi se izbjegli ozbiljniji problemi tokom ljetnih mjeseci.


