Vlada USK uvodi mjesečni dječiji dodatak od 150 KM za treće i svako naredno dijete

Zastupnik u Skupštini Unsko-sanskog kantona Azhar Sejarić (NiP) je objavio da je vlada ovog kantona napravila korak kako bi omogućila isplatu dječijeg dodatka od 150 KM za treće i svako naredno dijete, bez obzira na imovinski status roditelja.

Ukazao je da je taj korak napravljen nakon što je Vlada USK usvojila izmjene Zakona o socijalnoj zaštiti, zaštiti civilnih žrtava rata i zaštiti porodice.

Tekst se nastavlja ispod reklame

Te izmjene su inicirali kantonalna ministrica zdravstva, rada i socijalne politike Štefica Grgić (NiP) i NiP-ovi kantonalni zastupnici.

Da bi navedene izmjene stupile na snagu, potrebno je da ih usvoji Skupština USK. Ako stupe na snagu, svako dijete od rođenja do šeste godine će imati pravo na mjesečni dodatak u spomenutom iznosu.

Sejarić je naveo da su ovo inicirali kao dio pronatalitetne politike.

POVEZANO

ZADNJE VIJESTI