POKRENUT APEL ZA SABINU JUSUPOVIĆ: Za liječenje potrebno više od 28.000 KM

Nakon povratka teške bolesti, humanitarna akcija za nastavak liječenja u Istanbulu

Udruženje „Pomozi.ba“ pokrenulo je novi apel za pomoć Sabini Jusupović, kojoj se nakon 18 godina ponovo vratio epidermoidni tumor, ovoga puta u težem i agresivnijem obliku.

Tekst se nastavlja ispod reklame

Kako navode iz Udruženja, Sabina je prvobitno oboljela prije 18 godina, kada je uspjela pobijediti bolest. Međutim, krajem 2025. godine došlo je do povratka tumora, nakon čega je započeto liječenje, uključujući operativni zahvat u Turskoj.

Nakon operacije u Istanbulu, njeno zdravstveno stanje bilo je stabilno nekoliko mjeseci, ali je u međuvremenu došlo do novog pogoršanja, zbog čega je hitno ponovo upućena na dodatne pretrage i terapije u Tursku.

Troškovi liječenja u klinici iznose 28.496,40 KM, za šta je, kako navode iz „Pomozi.ba“, data garancija za pokrivanje troškova.

Trenutno se Sabina nalazi na liječenju u Kliničkom centru Univerziteta u Sarajevu, a njeno stanje i dalje zahtijeva intenzivnu medicinsku brigu.

Tekst se nastavlja ispod reklame

Iz „Pomozi.ba“ pozivaju građane da se uključe u akciju pomoći. Donacije su moguće pozivom na broj 17042, uplatom na račune Udruženja, kao i putem online donacija.

Humanitarna akcija ima za cilj da se osigura nastavak liječenja i pruži podrška Sabini Jusupović u njenoj borbi s teškom bolešću.

POVEZANO

ZADNJE VIJESTI